Forniry

Uni Line to najbardziej popularne forniry naturalne i modyfikowane, dające wysoką powtarzalność kolorystyki i struktury usłojenia niezależnie od partii. Forniry naturalne to oryginalny i niepowtarzalny kształt usłojenia, którego dobór jest przez nas starannie selekcjonowany. W celu podkreślenia piękna rysunku słojów naturalnego drewna, pasy forniru składane są na zasadzie odbicia lustrzanego (za wyjątkiem dębu sękatego gr. EX). Forniry modyfikowane (przetworzone) to natomiast doskonała powtarzalność koloru i drobnosłoistej struktury, pozwalająca wykorzystać ten sam rodzaj forniru do produkcji różnych elementów wykończeń przez niezależne firmy. Do wykończenia powierzchni stosowane są standardowo lakiery bezbarwne o półmatowym stopniu połysku (G30). Opcjonalnie możliwe jest zastosowanie bezbarwnego lakieru nawierzchniowego o połysku matowym (G10).
3D to efekt wyrazistej struktury drewna uzyskany przez szczotkowanie prostosłoistego drewna dębowego. W Uni Line stosujemy najbardziej popularną wersję BLACK WOOD - czyli barwienia / bejcowania kolorem czarnym.
Wybarwienia w tej linii produkcyjnej to paleta COLORWOOD zastosowana na fornirze dębowym, w półmatowym stopniu połysku (G30). Istnieje również możliwość wybarwienia forniru dębowego "pod próbkę" - tj. stworzenie indywidualnego koloru dopasowanego do przekazanej nam próbki wzorcowej.